Sobota 27. 6. – Cyklogaining

Popis závodu: jedná se o soutěž dvou až pětičlenných týmů na kolech s mapou. Závod probíhá formou skorelaufu, tzn. že každý tým si sám podle svých představ a možností může zvolit trasu a vybrat si libovolný počet kontrol, které hodlá navštívit. Závodí se na speciální mapě s měřítkem 1 : 50 000, připravené z podkladů firmy SHOCart. Start je hromadný  a závodní limit 10 hodin - každá minuta navíc je penalizována.

Vypsané kategorie: muži, ženy, mix (v týmu alespoň 1 muž a alespoň jedna žena).

Časový limit: 10 hodin pro všechny kategorie.

Neděle 28. 6. – MTBO na klasické trati

Popis závodu:

Otevřený přebor Ústeckého kraje v MTBO – mountain bike orienteeringu, nebo-li jedné z forem orientačního závodění, ve které v posledních letech reprezentanti ČR získávají mnoho ocenění na mezinárodním poli. Závod tedy bude jedinečnou příležitostí vyzkoušet si tuto progresivní disciplínu.

Závodí se na trati zakreslené v mapě s intervalovým startem. Úkolem je v co nejkratším čase projet všechny kontrolní body v předepsaném pořadí. Závod probíhá na speciální mapě pro MTBO (1 : 20 000, ekvidistance 5m), ve které je kladen důraz na klasifikaci sjízdnosti jednotlivých cest.

Vypsané kategorie:muži, ženy, příchozí.

Ustanovení společná pro oba dva závody

Popis terénu: závodí se ve východní části Krušných hor, kde je terén hodně členitý, pahorkatý až hornatý, odpovídající horskému prostředí v polohách 650 – 950 m. n. m. Je převážně lesnatý se středně hustou sítí komunikací a místy strmými svahy. Na hřebenech se vyskytují bažiny, rašeliniště a porosty klečí. Prostor závodu je ohraničen obcemi Dlouhá Louka, Fláje, Český Jiřetín, Holzhau, Hermsdorf, Schellerau, Altenberg, Zinnwald, Cínovec, Dubí, Mikulov.

07_3060_Bazina_Klec
08_3056_Klec1
09_3057_Klec2

Doporučené vybavení: horské nebo trekingové kolo, náhradní díly a duše, mapník (umožňuje číst mapu za jízdy na kole), povinná přilba.

Ubytování: ve vlastním stanu ve vymezeném prostoru v centru - lyžařský stadion u Nového Města v Krušných horách. Toalety a voda v centru, sprchy v Osecké chatě (cca 700m daleko). Komfortnější ubytování je možné si objednat v některém z početných penzionů v Novém Městě, na Moldavě či v Mikulově.

Úschova kol: Bezpečná úschova kol zajištěna pořadatelem.

Občerstvení: Základní nabídku občerstvení nabídne bufet v centru závodu. V sobotu po vyhlášení výsledků plánujeme decentní večírek.

Informace o závodě: Rozpis závodu, způsob přihlášení, fotografie z prostoru závodu, případně další informace a kontakt na pořadatele naleznete na webových stránkách pořadatele:
http://cyklogaining.tojnar.cz